Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 5 Grade, 1/2-13, UNC, 3-1/2 in Thread Length, Steel, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C3 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Grade | Grade 5 |
| Thread Size | 1/2-13 |
| Thread Type | UNC |
| Thread Length | 3-1/2 in |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |