Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 2 Grade, 1/4-20, UNC, 1 in Thread Length, Steel, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C4 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.20" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Grade | Grade 2 |
| Thread Size | 1/4-20 |
| Thread Type | UNC |
| Thread Length | 1 in |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |