Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 18-8 Grade, 1/4-20, UNC, 1 in Overall Length, Round Head Type, Stainless Steel
| UPC | 082893212395 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C4 |
| Package Length (in) | 1.25" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 0.75" |
| Grade | Grade 18-8 |
| Thread Size | 1/4-20 |
| Thread Type | UNC |
| Overall Length | 1 in |
| Head Type | Round |
| Material | Stainless Steel |