1/4-20 3/4 in SS Grade 18-8 Carriage Bolt
SKU: CB14X34S
| Location: Aisle 17, Section C4
$0.17
393 In stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
- Buy 100 for $0.14 each and save 18%
Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 18-8 Grade, 1/4-20, UNC, 3/4 in Overall Length, Round Head Type, Stainless Steel
| UPC | 082893212388 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C4 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 0.75" |
| Grade | Grade 18-8 |
| Thread Size | 1/4-20 |
| Thread Type | UNC |
| Overall Length | 3/4 in |
| Head Type | Round |
| Material | Stainless Steel |