Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 5 Grade, 1/4-20, UNC, 3 in Thread Length, Steel, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C3 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Grade | Grade 5 |
| Thread Size | 1/4-20 |
| Thread Type | UNC |
| Thread Length | 3 in |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |