Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 18-8 Grade, #10-24, UNC, 1-1/4 in Overall Length, Round Head Type, Stainless Steel
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C3 |
|---|---|
| Package Length (in) | 1.25" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 1.25" |
| Grade | Grade 18-8 |
| Thread Size | #10-24 |
| Thread Type | UNC |
| Overall Length | 1-1/4 in |
| Head Type | Round |
| Material | Stainless Steel |