Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 2 Grade, 3/4-10, UNC, 5 in Thread Length, Steel, Zinc Plated
| UPC | 001513000082 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C6 |
| Package Length (in) | 5.00" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Grade | Grade 2 |
| Thread Size | 3/4-10 |
| Thread Type | UNC |
| Thread Length | 5 in |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |