Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 5 Grade, 3/8-16, UNC, 4 in Thread Length, Steel, Zinc Plated
| UPC | 082893651637 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C3 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 0.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Grade | Grade 5 |
| Thread Size | 3/8-16 |
| Thread Type | UNC |
| Thread Length | 4 in |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |