Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 18-8 Grade, 3/8-16, UNC, 8 in Overall Length, Round Head Type, Stainless Steel
| UPC | 662403824876 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C4 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 0.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Grade | Grade 18-8 |
| Thread Size | 3/8-16 |
| Thread Type | UNC |
| Overall Length | 8 in |
| Head Type | Round |
| Material | Stainless Steel |