Features
Specifications
Carriage Bolt, Grade 2 Grade, 5/16-18, UNC, 1 in Thread Length, Steel, Zinc Plated
| UPC | 082893417424 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C4 |
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 1.25" |
| Grade | Grade 2 |
| Thread Size | 5/16-18 |
| Thread Type | UNC |
| Thread Length | 1 in |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |