Features
Specifications
Textured bands offer improved grip. Chrome vanadium steel. Lifetime warranty. Includes No. 1 and 2 Phillips; 3/16" and 1/4" slotted; T10, T15, T20, T25 Torx; 3/16", 7/32", 1/4", 5/16", 3/8" hex. Plastic storage rack.
| Brand | Channellock |
|---|---|
| UPC | 009326312231 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section M2 |
| Package Length (in) | 8.20" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Drive Size | 1/4 In. |
| Pieces In Set | 13 |
| Finish | Chrome |