Features
Specifications
The Channellock 24 In. Toolbox provides durable and spacious storage for your tools. Made from sturdy plastic, it features a removable inside tray for organization and two heavy-duty steel latches for secure closure. With its ample 24-inch size, this toolbox is perfect for keeping your tools safe and accessible.
| Brand | Channellock |
|---|---|
| UPC | 009326333151 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 24, Section Z2 |
| Package Length (in) | 22.80" |
| Package Width (in) | 9.40" |
| Package Height (in) | 10.00" |
| Manufacturer Part Number | 320344-CL |
| Capacity | 47.75 Lb. |
| Color | Black/Blue |
| Material | Plastic |
| Width (In.) | 10.25 |
| Height (In.) | 11 |
| Length (In.) | 24 |