Features
Specifications
Full Polish Flex Handle features a full polish chrome finish for durability and corrosion resistance and textured band for increased grip. Breaker bar is designed to loosen stuck or frozen fasteners. Chrome vanadium steel. Lifetime warranty.
| Brand | Channellock |
|---|---|
| UPC | 009326311852 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section M3 |
| Package Length (in) | 22.50" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Drive Size | 3/4 In. |
| Length | 19 In. |
| Finish | Chrome |