Features
Specifications
Color-coded socket rails with sliding clips. Lifetime warranty.
| Brand | Channellock |
|---|---|
| UPC | 009326326146 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section M2 |
| Package Length (in) | 18.00" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Drive Size | 3/8 In. |
| Number of Sockets | 16 |
| Material | Plastic Rail, Plastic Clips |
| Width (In.) | 1.125 |
| Length (In.) | 17.125 |