Features
Specifications
Large bin organizer includes 8 large bins and 1 small removable bin. Polypropylene bottom and bins. Polycarbonate clear lid. Sealed for water resistance. Aluminum front and side latches. Side latches interlock together to allow for stacking multiple organizers.
| Brand | Channellock |
|---|---|
| UPC | 009326333137 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 24, Section Z2 |
| Package Length (in) | 16.80" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 14.40" |
| Compartments | 8 |
| Length (In.) | 18 |
| Depth (In.) | 3.125 |
| Width (In.) | 14.75 |