Features
Specifications
Blue color band denotes Metric measurement for easy identification. Chrome vanadium steel. Fully polished for professional appearance. Mounted in convenient storage/carrying rack. Lifetime warranty. Includes 1 each: 9 mm, 10 mm, 12 mm, 13 mm, 14 mm, and 15 mm.
| Brand | Channellock |
|---|---|
| UPC | 009326313474 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section M2 |
| Package Length (in) | 8.20" |
| Package Width (in) | 7.40" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Measurement Type | Metric |
| Pieces In Set | 6 |
| Points | 12-Point |
| Finish | Chrome |
| Individual/Set | Set |