Features
Specifications
Color band denotes SAE/Metric measurement for easy identification. Chrome vanadium steel. Fully polished for professional appearance. Lifetime warranty. Set includes 1 each: 10 mm x 12 mm, 13 mm x 14 mm, 15 mm x 17 mm.
| Brand | Channellock |
|---|---|
| UPC | 009326332567 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section M4 |
| Package Length (in) | 11.00" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Measurement Type | Metric |
| Pieces In Set | 3 |
| Finish | Chrome |
| Individual/Set | Set |