Features
Specifications
Adjustable from 27-1/2 In. to 43-1/2 In. and supports up to 250 Lb. Heavy-duty frame folds flat for easy storage. Features easy lock release handle and slip resistant foot pads. Fully assembled.
| Brand | Channellock |
|---|---|
| UPC | 009326326498 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25 End Cap |
| Package Length (in) | 3.50" |
| Package Width (in) | 17.75" |
| Package Height (in) | 30.25" |
| Maximum Height | 43-1/2 In. |
| Load Capacity | 250 Lb. |