Features
Specifications
Color band denotes SAE/Metric measurement for easy identification. Chrome vanadium steel. Fully polished for professional appearance. Lifetime warranty. Set includes 1 each: 3/8" x 7/16", 1/2" x 9/16", 5/8" x 11/16".
| Brand | Channellock |
|---|---|
| UPC | 009326326337 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section M4 |
| Package Length (in) | 10.40" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Measurement Type | Standard |
| Pieces In Set | 3 |
| Finish | Chrome |
| Individual/Set | Set |