Features
Specifications
Downloads
Replacement fan kit includes 3 color coded nozzles (red 0.25 gpm, blue 0.3 gpm, and yellow 0.5 gpm), connectors, and O ring. Fits all poly Chapin 1/2-inch wands.
| Brand | Chapin |
|---|---|
| UPC | 023883648244 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section M1 |
| Package Length (in) | 4.80" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | 6-4824 |
| Nozzle Type | Fan Nozzle |
| Pieces in Kit | 7 |
| Material | Poly |