Features
Specifications
Downloads
2-piece adjustable poly cone nozzle. Spray pattern will accommodate straight stream to funnel/cone spray application. Fits most 1/2-inch Chapin wands.
| Brand | Chapin |
|---|---|
| UPC | 023883660031 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section M1 |
| Package Length (in) | 4.20" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 6-6003 |
| Material | Poly |
| Nozzle Type | Adjustable |