Features
Specifications
Downloads
Industrial brass shut-off with threaded fitting. Fits model no's: 1949, 1979.
- Replacement brass shut-off assembly
| Brand | Chapin |
|---|---|
| UPC | 023883660628 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section M1 |
| Package Length (in) | 9.40" |
| Package Width (in) | 4.80" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 6-6062 |
| Material | Brass |
| Suitable for | 1949 and 1979 Compression Sprayer |
| Type | Replacement |