Features
Specifications
Downloads
Industrial hose with fittings.
- Replacement 48 in sprayer hose
| Brand | Chapin |
|---|---|
| UPC | 023883660918 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section M1 |
| Package Length (in) | 10.80" |
| Package Width (in) | 9.80" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 6-6091 |
| Material | Nylon |
| Suitable for | 1949 and 19149 Compression Sprayer |
| Type | Industrial |