Charlotte Pipe
2 In. Schedule 40 DWV PVC Repair Coupling
SKU: C2RD
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.79
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV. Furnished without center stop so that stationary lengths of pipe can be spliced together.
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942033386 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H2 |
| Package Length (in) | 2.20" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 2.60" |
| Fitting Size 1 | 2 In. |
| Fitting Size 2 | 2 In. |
| Connection Type 1 | Hub |
| Connection Type 2 | Hub |
| Schedule | 40 |
| Material | PVC |
| Type | Repair Coupling |
| Fitting Type | Coupling |