Charlotte Pipe
2 In. Spigot x 1-1/2 In. Slip Schedule 80 PVC Bushing
SKU: RB2112P80
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$14.99
Features
Specifications
PVC Schedule 80 pressure fitting. Inserts into fitting hub to reduce to smaller pipe size. (Spigot X Slip).
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942053629 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section I6 |
| Package Length (in) | 2.50" |
| Package Width (in) | 2.50" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Fitting Size 1 | 2 In. |
| Fitting Size 2 | 1-1/2 In. |
| Connection Type 1 | Spigot |
| Connection Type 2 | Slip |
| Schedule | 80 |
| Material | PVC |
| Fitting Type | Bushing |