Charlotte Pipe
Charlotte Pipe 4 In. Schedule 40 DWV 2-Way PVC Cleanout Tee
SKU: CT4P
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$34.99
Features
Specifications
PVC Schedule 40 DWV (all hub). Used with verticle pipe stack, this fitting provides for above ground level access to piping.
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942035588 |
| Package Length (in) | 13.44" |
| Package Width (in) | 9.25" |
| Package Height (in) | 5.03" |
| Fitting Size 1 | 4 In. |
| Fitting Size 2 | 4 In. |
| Fitting Size 3 | 4 In. |
| Connection Type 1 | Hub |
| Connection Type 2 | Hub |
| Connection Type 3 | Hub |
| Schedule | 40 DWV |
| Material | PVC |
| Type | 2-Way Cleanout |
| Size | 4 In. Hub x Hub x Hub |