Charlotte Pipe
Charlotte Pipe Schedule 40 1/2 in. Spigot PVC Spigot Plug
SKU: SP12PVC
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.09
Features
Specifications
Solvent welds into hub of Schedule 40 cold water pressure fitting.
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942081851 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 03, Section I2 |
| Package Length (in) | 0.80" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.94" |
| Single Fitting Size | 1/2 In. |
| Connection Type | Spigot |
| Schedule | 40 |
| Material | PVC |
| Fitting Type | Plug |