Charlotte Pipe
Charlotte Pipe Threaded Schedule 40 3/4 In. MIP PVC Plug
SKU: P34P
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.59
Features
Specifications
Threaded Plug is made of PVC material. It is used for cold water pressure fitting.
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942038473 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 03, Section I2 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 1.25" |
| Package Height (in) | 1.25" |
| Single Fitting Size | 3/4 In. |
| Connection Type | MPT |
| Schedule | 40 DWV |
| Material | PVC |
| Type | Threaded |
| Fitting Type | Plug |