Features
Specifications
4193B 100 Mesh 5psi Check Valve Tip Strainer, Poly
- Tip Strainer With Check Valve.
- Prevents Tip Clogging And Dripping.
- 5psi Shut-Off.
| Brand | TeeJet |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section S6 |
| Package Length (in) | 0.60" |
| Package Width (in) | 0.60" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 4193BPP5100SS |
| Type | Tip Strainer |
| Size | 100 mesh |
| Features | Check Valve |
| Finish | Poly/Stainless Steel |