Features
Specifications
The Cherne® 3/16 in. ID Extension Hose allows for safe and easy connection to a test plug. Ideal for plumbing applications, plugs up to 15 in., and as readback hoses for large diameter plugs. Cherne Industries is a global leader in pipe plugs, and testing equipment.
- Ideal for plugs up to 15 in.
- 3/16 in. ID hose
| Brand | Oatey |
|---|---|
| UPC | 675115274013 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section H4 |
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 5.60" |
| Manufacturer Part Number | 274011 |
| Country of Origin | CN |
| Weight | 0.2 |
| Volume | 0.021 |