Chicago Cutlery
Walnut Tradition 10 In. Manual Knife Sharpening Steel
SKU: 613811
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$21.99
Features
Specifications
10 In. sharpening steel straightens existing cutting edge for razor-sharpness. High-carbon stainless steel resist stains and rust for lasting beauty. Walnut handle.
| Brand | Chicago Cutlery |
|---|---|
| UPC | 027979120096 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 31, Section N5 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 3.00" |
| Power Type | Manual |
| Blade Material | Steel |
| Color | Brown |
| Number of Stages | 1 |