Chicago Die Casting
3.5" "A" V-Belt, 1 Groove, Zinc Die Cast Sheave, 3/4" Bore
SKU: AZ3512
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$16.99
Features
Specifications
3.5" "A" V-Belt, 1 Groove, Zinc Die Cast Sheave, 3/4" Bore
| Brand | Chicago Die Casting |
|---|---|
| UPC | 096158350708 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section X1 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 350A7 |
| Type | Fixed Bore Die Cast Sheave |
| Outer Diameter | 3.5" |
| Bore Diameter | 3/4" |
| Fits | A & 4L Belts |
| Number of Grooves | 1 Groove |
| Material | Zinc Die Cast |