Rutland
Square 6 in 6 in Chimney Brush
SKU: R16506
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$27.99
Features
Specifications
Chimney Brush, Square Brush, 6" Brush Length, 6" Brush Width, Metal Bristle
- Routine chimney cleaning helps prevent fires
- Oil tempered spring wire for long life and durability
- Attach rod or pull rope, sold separately, for easy cleaning
| Brand | Rutland |
|---|---|
| UPC | 022624165064 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 01, Section D3 |
| Package Length (in) | 6.00" |
| Package Width (in) | 6.00" |
| Package Height (in) | 9.80" |
| Brush Shape | Square |
| Brush Length | 6" |
| Brush Width | 6" |
| Bristle Material | Metal |