Features
Specifications
This chuck key holder securely attaches chuck key 48-66-3280, 48-66-2110, 48-66-3480, 48-66-3080 or 48-66-3240 to the corset of your drill which has chuck 48-66-0240, 48-66-0795, 48-66-0797, 48-66-0805, 48-66-1360, 48-66-5185, 48-66-1381or 48-66-2100 on it.
- For use with chuck keys 48-66-3080, 48-66-3240, 48-66-3280 and 48-66-3480
- Precision formed
- Great value
- Easy replacement
| Brand | Milwaukee |
|---|---|
| UPC | 045242157808 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I3 |
| Package Length (in) | 0.66" |
| Package Width (in) | 2.75" |
| Package Height (in) | 5.88" |
| Manufacturer Part Number | 48-66-4040 |
| Country of Origin | United States |
| Color Finish | Black |
| Depth | 2.75 Inches |
| Material | Metal |
| Package Quantity | 1 |