Features
Specifications
This chuck key tightens the jaws of the 3/8 in. capacity chuck 48-66-0795, and 48-66-0797. Key holder 48-66-4040 should be used to attach this chuck key to the cord set.
- For use with chucks 48-66-0795 and 48-66-0797
- Use with key holder 48-66-4040
- Great value
- Easy replacement
| Brand | Milwaukee |
|---|---|
| UPC | 045242157501 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I4 |
| Package Length (in) | 0.67" |
| Package Width (in) | 2.75" |
| Package Height (in) | 5.88" |
| Manufacturer Part Number | 48-66-3240 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Color Finish | Black |
| Depth | 2.75 Inches |
| Drive Size | Multiple Drive Size Set |
| Material | Metal |