Features
Specifications
This chuck key tightens the jaws of the 3/4 in. capacity chuck (model numbers 48-66-2000, 48-66-2040, 48-66-2080 and 48-66-2085). Key holder 48-66-4020 should be used to attach this chuck key to the corset.
- For use with chucks 48-66-2000, 48-66-2040, 48-66-2080 and 48-66-2085
- Use with key holder 48-66-4020
- Great value
- Easy replacement
| Brand | Milwaukee |
|---|---|
| UPC | 045242157402 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I4 |
| Package Length (in) | 1.13" |
| Package Width (in) | 3.57" |
| Package Height (in) | 5.88" |
| Manufacturer Part Number | 48-66-3160 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Color Finish | Black |
| Depth | 3.55 Inches |
| Drive Size | Multiple Drive Size Set |
| Material | Metal |