Features
Specifications
This chuck key tightens the jaws of the 1/2 in. capacity chuck 48 to 66 - 5185. Key holder 48-66-4040 should be used to attach this chuck key to the cord set.
- For use with chuck 48-66-5185
- Use with key holder 48-66-4040
- No warranty
- Chucks and collects
| Brand | Milwaukee |
|---|---|
| UPC | 045242157273 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I4 |
| Package Length (in) | 0.20" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 3.90" |
| Manufacturer Part Number | 48-66-2110 |
| Country of Origin | China |
| Color Finish | Silver |
| Depth | 1.6 Inches |
| Drive Size | 1/2 in |
| Material | Metal |