Features
Specifications
This chuck key tightens the jaws of the 1/4 in. capacity chuck 48-66-0070, 48-66-0104 and 48-66-0230. Key holder 48-66-4080 should be used to attach this chuck key to the cord set.
- For use with chucks 48-66-0070, 48-66-0104 and 48-66-0230
- Use with key holder 48-66-4080.
- Great value
- Easy replacement
| Brand | Milwaukee |
|---|---|
| UPC | 045242157457 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20, Section I4 |
| Package Length (in) | 0.59" |
| Package Width (in) | 2.75" |
| Package Height (in) | 5.88" |
| Manufacturer Part Number | 48-66-3200 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Drive Size | 1/4 in |
| Pilot Diameter | 0.25 in |
| Chuck Key Type | L-Shaped |
| Handle Length | 1.0 in |
| Chuck Key Storage | No |
| Material | Metal |
| Color / Finish | Black |