Features
Specifications
Our popular EasySeat® bucket lid turns almost any 3-1/2- to 5-gallon pail into a comfortable seat, perfect for working on projects that are a few feet off the ground.
- Turns standard 3-1/2 to 5 gallon bucket into comfortable seat.
- Slotted top design channels away moisture.
- Durable, lightweight plastic.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298011405 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section I6 |
| Package Length (in) | 11.40" |
| Package Width (in) | 11.20" |
| Package Height (in) | 2.40" |
| Manufacturer Part Number | 1140 |
| Length | 12 Inches |
| Width | 2.25 Inches |
| Height | 13 Inches |
| Weight | 1.2 Lbs |