Features
Specifications
This deluxe canvas log carrier with suede leather handles makes moving firewood quick and convenient.
- Heavy-duty canvas duck construction.
- Suede leather handles.
- Rivet-reinforced for strength.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298003905 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 02 End Cap |
| Package Length (in) | 1.50" |
| Package Width (in) | 17.00" |
| Package Height (in) | 22.00" |
| Manufacturer Part Number | C390 |
| Length | 14.75 Inches |
| Width | 0.75 Inches |
| Height | 14.25 Inches |
| Weight | 0.9 Lbs |