Features
Specifications
Our fully adjustable polyester web work belt includes a heavy-duty quick-release buckle.
- Heavy-duty poly web.
- Quick-release buckle.
- Fits waist sizes 29"- 46".
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298405051 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28 End Cap |
| Package Length (in) | 7.20" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 3505 |
| Length | 2.5 Inches |
| Width | 1.75 Inches |
| Height | 7.575 Inches |
| Weight | 0.256 Lbs |