Features
Specifications
A superior quality, larger size cell phone holder with scratch-resistant fabric lining, has an elastic side loop and sleeves to hold a pen/pencil/marker, hook-and-loop closure, and heavy-duty clip to attach to a belt or strap, or slot for belt.
- Versatile 3-way attachment for belts, web suspenders, pants, etc.
- Holds most brands of large cell phones.
- Heavy-duty clip on back and padded inside to protect cell phones.
- Elastic side pockets for pens, pencils, small tools, etc.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298051272 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28 End Cap |
| Package Length (in) | 6.40" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | 5127 |
| Length | 3 Inches |
| Width | 1.5 Inches |
| Height | 7 Inches |
| Weight | 0.17500000000000002 Lbs |