Features
Specifications
A superior quality 2" wide embossed leather work belt with a single-tongue roller buckle.
- Embossed top grain leather.
- Steel single tongue roller buckle.
- Trim to fit waist sizes 29"- 46".
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298145216 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28 End Cap |
| Package Length (in) | 10.20" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 2.60" |
| Manufacturer Part Number | E4521 |
| Length | 2.25 Inches |
| Width | 1.75 Inches |
| Height | 10.5 Inches |
| Weight | 0.644 Lbs |