Features
Specifications
Heavy-duty suede leather. 2 main nail pockets, 1 small tool pocket, 2 leather loops. Double nylon stitched and rivet reinforced. 2" wide poly web belt with quick release polyvinyl buckle set. Belt fits waist sizes 29" to 46".
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298914898 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section I5 |
| Package Length (in) | 9.40" |
| Package Width (in) | 7.40" |
| Package Height (in) | 4.60" |
| Manufacturer Part Number | IPK489X |
| Number Of Pockets | 3 |
| Material | Suede Leather |
| Dimensions | 11 In. W x 13 In. H x 3-1/4 In. D |
| Color | Tan |