Features
Specifications
This 4-pocket tool and small cell phone holder includes a small flashlight sleeve, a hook for your key ring, a hook-and-loop flap closure, and versatile 3-way attachment to your belt, suspenders, pants, etc.
- Versatile 3-way attachment for pants, web suspenders, work aprons, etc.
- Securely holds small tools or accessories like pliers, mini-flashlights, screwdrivers, etc.
- Made of polyester fabric.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298011047 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28 End Cap |
| Package Length (in) | 7.00" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Manufacturer Part Number | 1104 |
| Length | 5.75 Inches |
| Width | 1.25 Inches |
| Height | 8.5 Inches |
| Weight | 0.5041666666666667 Lbs |