Features
Specifications
Our contractor grade bucket organizer with 14 double-row pockets inside and 34 triple-row pockets outside, includes a tape loop, plus a cordless drill pocket with securing strap.
- 14 Double row pockets inside and 34 triple row outside organize a wide range of tools and accessories.
- Tape strap and key clip included.
- Drill pocket with hook and loop handle strap.
- Designed to fit most standard 3-1/2 to 5 gallon buckets.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298011191 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section I5 |
| Package Length (in) | 10.40" |
| Package Width (in) | 8.20" |
| Package Height (in) | 5.00" |
| Manufacturer Part Number | 1119 |
| Length | 6.75 Inches |
| Width | 3 Inches |
| Height | 12.75 Inches |
| Weight | 1.4583333333333333 Lbs |