Features
Specifications
Our superior quality electrician’s tool pouch with four main pockets and 6 smaller pockets and sleeves to hold your favorite tools, includes a tape measure clip, an electrical tape strap, and a metal tool clip.
- Made of polyester fabric and ballistic nylon binding.
- 4 Large main pockets for tools, testers, etc.
- 2 Smaller pockets, and 4 large screwdriver holders.
- Electrical tape strap.
- Metal measuring tape clip and tool snap.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298015052 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section I5 |
| Package Length (in) | 9.60" |
| Package Width (in) | 7.80" |
| Package Height (in) | 5.60" |
| Manufacturer Part Number | 1505 |
| Length | 7.5 Inches |
| Width | 3.5 Inches |
| Height | 11 Inches |
| Weight | 1.128 Lbs |