Features
Specifications
Our electrical and maintenance tool carrier has a box-shaped design and a multi-compartment parts tray to organize small parts, with 25 additional tool pockets, and a padded shoulder strap.
- 7" x 5-1/2" Multi-compartment plastic tray included to organize small parts.
- Box-shaped design prevents tipping over.
- Pockets for drill bits and tips, testers, pliers, screwdrivers, etc.
- Extra padded carrying handle and adjustable shoulder strap.
- 8"L x 8"W x 16"H
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298015267 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section I3 |
| Package Length (in) | 13.00" |
| Package Width (in) | 8.60" |
| Package Height (in) | 14.20" |
| Manufacturer Part Number | 1526 |
| Length | 9.5 Inches |
| Width | 8.75 Inches |
| Height | 16 Inches |
| Weight | 3.3 Lbs |