Features
Specifications
Our premium quality, heavy-duty leather nail and tool bag with 2 main pockets and 6 smaller pockets and sleeves to hold a variety of nail, fasteners, and tools, includes two hammer loops.
- Reversed heavy-duty leather.
- 2 Large capacity main nail and tool pockets.
- 6 Smaller pockets fit pencils, nail sets, pliers, etc.
- Fits belts up to 2-3/4" wide.
- 2 Steel hammer loops.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298178245 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29, Section I5 |
| Package Length (in) | 12.20" |
| Package Width (in) | 9.40" |
| Package Height (in) | 4.20" |
| Manufacturer Part Number | 178234 |
| Length | 9.75 Inches |
| Width | 4.25 Inches |
| Height | 13.5 Inches |
| Weight | 1.3403999999999998 Lbs |