Features
Specifications
Our deluxe quality tool holder for pliers, snips, or pruning shears is made of top grain leather with heavy-duty stitching, and easily holds tools up to 10" long.
- Fits narrow-type hand tools up to 10" long.
- Molded leather retains shape.
- Fit belts up to 2-1/4" wide.
- Top grain leather.
| Brand | CLC |
|---|---|
| UPC | 084298007675 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28 End Cap |
| Package Length (in) | 6.00" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 767 |
| Length | 2.625 Inches |
| Width | 1.25 Inches |
| Height | 9.75 Inches |
| Weight | 0.264 Lbs |